Romány

Tu nájdete úryvky z mojich dosiaľ nevydaných románov. Prvé patria do sci-fi žánru, aj keď každý je v niečom iný. Tretí je urban fantasy. Obálky sú len koncepty a vytváral som si ich sám za pomoci web stránky www.canva.com .


Román Bojovníci je prvá kniha z viacerých možných a názov celej série je Prvý kontakt. V knihe ide o skupinu ľudí, ktorí boli nasilu vytrhnutí zo svojich všedných životov na Zemi a odvlečení proti vlastnej vôli krížom cez celé galaxie až na cudziu planétu, kde sú donútení bojovať o svoj holý život.

Ide o moju prvú knihu, akú som kedy napísal. Vznikla dá sa povedať čistou náhodou, keď som sa jedného pekného dňa pred vyše štyrmi rokmi rozhodol pustiť do písania. Pôvodne som chcel napísať len niečo kratšie, ale postupne sa to rozrastalo do väčších a väčších rozmerov. Medzi písaním som mával dlhšie prestávky, medzi ktorými som sa snažil písať aj poviedky a aj preto mi to trvalo tak dlho, ako mi to trvalo. Týmto románom sa písanie stalo pre mňa akousi terapiou a ďalšou záľubou, ktorá momentálne prerástla aj všetky ostatné.

Bojovníci – 1. Kapitola

Bojovníci – 2. Kapitola

Bojovníci – 3. Kapitola


8Román (Ne)Prebudení je triler s prvkami scifi a môžete sa pozrieť do alternatívneho sveta, ktorý nie je až tak vzdialený od toho nášho. Píše sa rok 2027. Európa sa zmieta v ďalšej svetovej vojne, krvavejšej ako nikdy predtým. Konečne si je istá svojim víťazstvom, ale je si aj istá skutočným nepriateľom? Pravdu sa za každú cenu snaží vypátrať poručík Juraj Pacho člen špeciálnych jednotiek Európskej armády a tá cena bude naozaj privysoká.

(Ne)Prebudení – 1. Kapitola

(Ne)Prebudení – 2. Kapitola

(Ne)Prebudení – 3. Kapitola

(Ne)Prebudení – 4. Kapitola

(Ne)Prebudení – 5. Kapitola


Ajriš – pracovný názov nového románu. Urban Fantasy v uliciach Bratislavy. Stav : 252 normostrán

Odkedy sa mágia objavila vo svete, ubehlo už vyše sto rokov, ale samotní mágovia stále nemajú rovnaké postavenie v spoločnosti ako ne-mágovia. Aj naďalej dochádza k segregácii, zákazom zmiešaných manželstiev, nemôžu sa uchádzať o rovnaké pracovné pozície ako ľudia, ale hlavne musia byť viditeľne označení nášivkou na pravom ramene. To všetko sa má ale zmeniť. Verejnosť je konečne naklonená zrovnoprávneniu, no nie všetci vidia v mágoch pokrok v evolúcii ľudskej rasy. Vidia v nich hrozbu ich spôsobu života.

 


Ajriš 2 – Pokračovanie, kde hlavnému hrdinovi opäť nie je dovolené viesť obyčajný a pokojný život.

241 normostrán – dopísané, ale v procese kvasenia 🙂


Ajriš 3 – 533 normostrán