(Ne)Prebudení – 36. Kapitola


Po tom, čo opustila Pacha a nechala ho stáť na chodbe, sa Jeleníková túlala po komplexe centrály EFP a premýšľala, prečo tak zareagovala. Rozmýšľala, prečo položila tú otázku, keď už dopredu vedela odpoveď. Pacho bol vojak a vojaci boli na to, aby plnili rozkazy. Ak aj jej sestra povedala, že išlo o nejaký vírus, tak vedela, čo treba urobiť. Politici dokázali byť ešte nekompromisnejší než vojaci, ktorí plnili len rozkazy, a Zuzana bola neraz taká. Práca mala vždy prednosť pred všetkým. Tak prečo ju Pachovo zaváhanie pri odpovedi tak rozhodilo? Neveriacky pokrútila hlavou nad svojou hlúposťou. Správala sa ako pätnásťročná puberťáčka, ktorá nedokáže prijať krutú pravdu a namiesto toho, aby to akceptovala, sa otočila a odkráčala preč. Videla, že jej chcel čosi povedať, že si uvedomil, čo povedal a čo nepovedal, ale nohy ju aj tak viedli ďalej, preč od neho.

Ani nevedela, kam vlastne ide, keď uprostred chodby narazila na agenta Smitha.

„Ah, Eva,“ usmial sa úprimne, keď ju zbadal a zastavil sa. „Išiel som práve za vami.“

„Za mnou? Nie za Pachom?“

„Hľadám vás.“

„Čo sa deje?“ opýtala sa ostrejšie, ako pôvodne plánovala. Smith nedal najavo, že by si to všimol alebo že by sa ho to dotklo.

„Mal by som pre vás stálu pozíciu v EFP, samozrejme, ak to prijmete,“ povedal a čakal na reakciu, ktorá neprichádzala. „Nemusíte sa rozhodnúť hneď, môžete si to premyslieť a dať mi vedieť. Budete síce musieť prejsť niekoľkými testami, ale nemyslím, že by to mal byť pre vás problém. Už teraz ste viac než vhodný kandidát,“ pokračoval ďalej, ale Jeleníková sa len nemo pozerala na Smitha, ktorý sa už chystal znovu niečo povedať. Predbehla ho.

„Prijímam.“

„Výborne,“ povedal spokojne. „Stalo sa niečo?“

„Nie, nič.“

„Naozaj? Vyzeráte nesvoja.“

„To nič, to prejde,“ odvetila nie príliš presvedčivo, ale Smith to kývnutím hlavy uzavrel. „Idem za doktorom, nepridáte sa?“ „Nie. Potrebujem ísť na vzduch,“ povedala nakoniec a nechala Smitha, aby rovnakým krokom, akým prišiel, aj odkráčal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.