(Ne)Prebudení – 31. Kapitola


„Nemôžeš ísť!“ oponoval agent Smith už po niekoľkýkrát, ale Jeleníková sa nedala odradiť a ďalej si napriek námietkam agenta, sestričiek i doktora odopínala prístroje a infúzie, ktoré boli po celý čas jej bezvedomia na ňu popripájané.

„Môžem a musím!“ odvetila rozhodne, že aj nemocničný personál na okamih ustal v činnosti. „Vieme, kde je. Nemôžeme ho tam už dlhšie nechať a sám si povedal, že jeho životné funkcie zrazu hlboko klesli. Možno umiera a spolu s ním jediná šanca, ako zistiť, čo sa v skutočnosti stalo s mojou sestrou!“ povedala a ihneď oľutovala svoje slová. Pôvodne chcela povedať jediná šanca na zistenie pravdy. Ani nevedela, prečo vlastne sestru spomenula. Na Smithovi si všimla, že sa mu po jej slovách mierne zdvihlo obočie, ale inak to nijak nekomentoval.

Sestričky sa znova pustili do práce, ale rázne ich odohnala rukami a ostrým pohľadom. „Nedotýkajte sa ma! Som v poriadku! Všetko vám podpíšem, len ma nechajte už tak!“ rozkazovala im autoritatívne, no nakoniec zavrela oči, zhlboka sa nadýchla a znovu ich otvorila. „Prosím,“ povedala už o niečo pokojnejšie a postavila sa.

„Eva, rozmysli si to. Utrpela si stredne ťažký otras mozgu, bola si v bezvedomí! Je zázrak, že si vôbec nažive, iní toľko šťastia nemali.“

„Jim?“ spýtala sa a obzerala sa po izbe. „Kde mám svoje veci?“

„Je v kritickom stave. Dostal zásah z veľkého kalibru a len vďaka obleku ešte žije, ale zopár črepín si nešťastne našlo svoju cestu. Práve mu ich vyberajú, ale tak skoro sa medzi nás nevráti.“

„Kde mám svoje veci?“ spýtala sa znovu. „Alebo mám ísť takto s holým zadkom a odvádzať pozornosť?“

„To, čo sa dalo zachrániť, je v skrini. Zvyšok ti donesiem,“ rezignovane mávol Smith rukou, ukázal na skriňu za jeho chrbtom a opustil miestnosť.

„Pani Jeleníková. Nie je to dobrý nápad opúšťať nemocnicu vo vašom stave,“ pokúšal sa ju zastaviť doktor, keď videl, že aj agent Smith to vzdal a podvolil sa jej vôli.

„Doktor?“

„Wagner.“

„Doktor Wagner. Teší ma vaša starostlivosť, ale dajte mi reverz a vy aj vaša nemocnica môžete byť pokojní, že voči vám nikto nevznesie obvinenie zo zanedbania starostlivosti,“ povedala mu oficiálne ako skúsená vyšetrovateľka a sledovala, ako sa v jeho očiach objavuje pobúrenie nad tým, že si myslela, že to je jediný dôvod jeho starostlivosti, ale nič na to nepovedal. Len si povzdychol a nesúhlasne pokrútil hlavou.

„Sestra, prineste mi reverzný formulár.“

„Áno, doktor.“

Jeleníková podišla k skrini a s nádejou ju otvorila. Našla tam však len nohavice z uniformy a topánky. „To je všetko?“

„Vrchnú časť uniformy a overal vám museli v rýchlosti rozstrihať, aby vás mohli ošetriť,“ snažil sa jej vysvetliť. „Vesta síce zachytila väčšinu črepín a úlomkov, ale úplne bez ujmy ste z toho nevyšli. Kým sa k vám dostali, stratili ste veľa krvi. Utŕžili ste aj stredne ťažký otras mozgu. Mali by sme vás pozorovať a nie pustiť do ulíc. Ste si istá, že nezostanete? Sľubujem, že vás tu nezdržíme dlhšie, než to bude potrebné. Aspoň jeden deň,“ skúšal to doktor.

„Naozaj si vážim vašu snahu, doktor Wagner, ale musím si splniť svoju pracovnú povinnosť, tak ako si dôsledne plníte vy tu svoju,“ odmietla jeho pokus znova a obliekla si aspoň to málo oblečenia, čo prežilo ich nepodarený pokus o presun do centrály EFP.

Agent Smith prišiel, keď si zaväzovala topánky, a podal jej bundu s logom EFP. „Nič lepšie som nenašiel, bude to musieť stačiť. Na mieste ti dáme čosi lepšie,“ povedal a obaja sa obzreli k dverám, keď sa otvorili, a dnu vošla sestrička s papiermi. Podala ich doktorovi Wagnerovi, ten ich očami prebehol, niečo tam dopísal a podišiel k Jeleníkovej.

„Podpíšte to tu a tu,“ povedal nie príliš nadšene.

Kapitánka reverz narýchlo podpísala a už jednou rukou siahala po kľučke, zatiaľ čo druhou odovzdávala papiere doktorovi. Ani sa nepresvedčila, že ich niekto drží a už ich pustila náhliac sa z nemocničnej izby von.

„Kde je?“ opýtala sa, keď vykročili z budovy a nasadli do pripraveného čierneho auta rovnakého typu, v akom len pred niekoľkými hodinami utekali pred helikoptérou.

„V Čechách, neďaleko hraníc.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.